Hukuksuzlukta sınır tanımayan OHAL İnceleme Komisyonu lağvedilsin! 41 aydır işleri ile birlikte yaşamlarına müdahale ettiğiniz kamu emekçilerini bir an önce işlerine başlatın!

Kanun hükmünde kararnamelerle işinden atılan kamu emekçileri Karşıyaka iskelesi karşısında her Çarşamba günü saat 17.00 de yaptıkları oturma eyleminin 135.sini gerçekleştirdi. İzmir Emek ve Demokrasi Güçleri de oturma eylemine destek verdi.
İzmir Kamu Emekçileri Dönem Yürütmesi adına Eğitimsen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Hasan Ali Kılıç açıklama yaptı. Açıklama şöyle:

“135 haftadır bu meydanda gasp edilen işimizi geri almak için oturma eylemleri yapıyoruz. Gençlik yıllarımızı ve ömrümüzün önemli bir bölümünü vererek bin bir emekle elde ettiğimiz mesleklerimizi AKP’nin talimatlarıyla gece yarısı çıkardıkları iki satırlık yazıyla gasp ettikleri işimizi geri almanın mücadelesini birlikte yürütüyoruz. Koltuklarını iktidarlarını ve kirli siyasetlerini sürdürmeleri için hukuku yok sayarak bize yaşatılanlar OHAL komisyonu üyelerinin ve AKP memurlarının vicdanında kabul görse de halklarımızın vicdanında asla kabul görmemektedir.

Yeter artık! Arkadaşlarımıza yaşattığınız bu hukuksuzluğa son verin! Mücadeleyle emekle elde ettiğimiz haklarımızı ve mesleklerimizi kullanmak istiyoruz. İsminde adalet olan, kendisinin dışındaki bütün kesimlere her türlü adaletsizliği uygulayan AKP’ nin Nazi vari uygulamalarına dün olduğu gibi bugün de boyun eğmeyeceğiz.
Baskı ve ihraçlarla arkadaşlarımızı korkutup sindirmeyi düşünenler artık yanıldıklarını çok iyi anladılar. Yalanlarla iftiralarla da hakikatlerin üstü örtülemedi. AKP ‘nin Irkçı milliyetçi ve güvenlikçi politikaları, beka söylemleri, halkları kutuplaştıran, ötekileştiren uygulamaları bizleri ve arkadaşlarımızı emek barış ve demokrasi mücadelesinden alıkoyamadı.

Hukuksuzlukta sınır tanımayan OHAL İnceleme Komisyonu lağvedilsin! 41 aydır işleri ile birlikte yaşamlarına müdahale ettiğiniz arkadaşlarımızı bir an önce işlerine başlatın!
Hakikatler kazanacak, biz kazanacağız, geri döneceğiz! ”

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.