Fırsat eşitsizliği ve öğrenime katkı yapmaya çağrı


Sevgili Dostlarımız,

Bir öğrenim dönemini ardımızda bıraktık. Her yıl kimi kez birkaç kez değişen sınav yönetmelikleri, müfredat programıyla eğitim-öğretimde değişmeyen tek şey fırsat eşitliğinden, bilimsellikten, laiklikten uzak sistemin kendisi.

İmece Dostluk Dayanışma Derneğimiz on birinci yılını tamamlarken yeni öğrenim döneminde özgür-eşit-sınıfsız bir dünya sevdasını yüreğinde taşıdığı için ekonomik-sosyal-psikolojik anlamda zarar gören ailelerin evlatlarına “yalnız değilsiniz, sizlerle aynı sevdada ortaklaşanlar, sizlerle dayanışma halinde olanlar var” demeyi sürdürecek.

Bizden önceki kuşaklardan devraldığımız, kuşak olarak uğruna bedeller ödeyerek sürdürdüğümüz ve geleceğe taşımak, devretmek çabasında olduğumuz ortaklaşmacı, paylaşımcı, dayanışmacı kültürümüzü güçlendirmek, geliştirmek hepimizin elinde. Baskısını, zorlamasını her gün daha fazla hissettiğimiz ekonomik, sosyal, siyasal ortama inat insanlık değerlerimizi korumak ve geliştirmek, varlığını kapitalizme ve onun çürümüş kültürünün karşısında kuvvetlendirmek hepimizin çabasını, öz verisini birleştirmekle mümkün.

Önümüzdeki dönemde de her dostumuzun, gücü, gönüllüğü oranında eğitime destek vermek üzere düzenli olarak göndereceğini vaad ettiği miktarlarda bir havuz oluşturuyoruz. Az, çok diye düşünmeden canlı tutmaya çaba gösterdiğimiz ışığın parıldamasına katkınız çok değerlidir. Havuzda toplanacak miktara göre de kaç öğrenciye destek olabileceğimizi belirleceğiz. Geçtiğimiz dönem her öğrencimize aylık 200 TL ödeme yapmıştık. Bu yılın burs tutarını da havuzdaki birikim belirleyecek.
Hatırlayalım, dereler,çaylara, çaylar ırmaklara, ırmaklar, nehirlere, nehirler de çağıldayarak denizlere ulaşır..

Eğitimine katkı verdiğiniz gençler, küçük de olsa aldıkları bu destekle karşılıksız olarak dayanışmayı, paylaşmayı gücü, eşitsizliğe karşı verilen mücadeleyi büyütmenin önemini öğreniyorlar; geleceğimiz için sizce de değerli bir yatırım değil mi?

Katkılarınızı her ayın belirlediğiniz tarihinde :
• Derneğimize gelerek elden;
• İşyerinizden, çalışma mekanınızdan,
• Bankaya otomatik talimat vererek Dernek hesabına yatırarak gerçekleştirebilirsiniz.

Ödeme yapmada farklı seçenekler sunarsanız ebette ki değerlendirerek yerine getirmeye çalışırız.

Yanıtlarınızı facebook messanger, imecedostluk@ gmail.com üzerinden ya da 0 536 402 0628 no lu telefona watsap, SMS yoluyla iletmenizi diliyoruz.

İmece-Der Hesabı:
Garanti Bankası TR06 0006 2000 4100 0006 2975 49

Sevgi, dostlukla ve dayanışma duygularımızla..

İmece-Der Y.K.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.